Мистецтво "Тіффані"
Мистецтво "Тіффані", Тіффані Луїс Камфорт
Тіффані Луїс Камфорт (1848-1933) – це іменитий американський художник, спеціаліст у галузі створення вітражів, а також великий декоратор. Луїс – це син відомого ювеліра Чарльза Тіффані, який відзначився в історії своїм нестандартним дизайнерським мисленням.
Основна заслуга Луїса Камфорту – ndash; це створення абсолютно нового та незвичайного вітражного скла, яке послужило поштовхом для відродження практично зниклого виду мистецтва. Тіффані, будучи активним хлопцем у галузі дизайну, отримав професійну підготовку в Парижі з художнього оформлення. Він об'їхав багато країн і зібрав безліч матеріалів про роботу зі склом. У 1890 році Луїс створив перший зразок унікального вітражного скла Favrile і представив його в Смітсонівському інституті, а потім відправив до Метрополітен-музей. Його роботу оцінили за заслуги, і він завоював Гран-Прі на Паризькій виставці.
Коли Луїс повернувся до Америки, його визнали великим художником. Він створив свою фірму, яка відзначилася в історії під ім'ям «Студія Тіффані». Луїс обслуговував багатих американців та займався оформленням інтер'єрів церков та будинків. Основним напрямком студії були вітражі, а найголовнішим дітищем Тіффані стала неймовірна скляна ширма, розташована у Палаццо де Бель Артс у Мехіко.
Неабиякий внесок у популярність Луїса Тіффані зробила його виставка, що відбулася 1990 року у Вашингтоні, де суспільство побачило справжній талант художника. Усіх глядачів привабили неймовірні лампи і торшери Тіффані, які мали унікальну красу і рясніли всіма кольорами веселки.
Деякі відвідувачі виставки були захоплені тим, як художнику вдалося розмістити в металевому павутинні безліч шматочків скла різних відтінків та різної форми. Фахівці того часу відзначили роботи Луїса, як найзухваліші та найтехнічніші.
Але сам художній діяч ніколи не надавав своїм витворам особливого значення. Великою пристрастю для майстра були вітражні композиції. Він характеризував їх як межу між двома світами. Свою назву він пояснював тим, що вітражне скло одночасно пропускає світло та приховує внутрішній світ приміщення. Вітражі Луїсом Тіффані неймовірним чином об'єднували в собі казковий і реальний світ. Найкращим творінням художника став вітраж «Олень, що п'є з струмка», який постав перед публікою у вигляді полотна заввишки 3 метри, що складалося з 5 тисяч елементів.
Сьогодні ім'я художника носить магазин у Нью-Йорку, розташований на П'ятій авеню, що спеціалізується на продажу предметів розкоші. У європейських країнах в даний час працюють спеціалізовані фірми, що користуються технологією Тіффані і випускають чудові витвори мистецтва зі скла. Самі собою вироби, створені за технологією Луїса Тіффані, користуються у світі величезною популярністю і затребувані до цього дня.